Restauracje w Zakopanem – gdzie warto zjeść w stolicy Tatr?

Restauracje w Zakopanem – gdzie warto zjeść w stolicy Tatr?

Do Zakopanego wybraliśmy się wczesnym latem i niestety pogoda nie była dla nas łaskawa – jednak dzięki temu udało nam się poświęcić więcej czasu na odkrywanie zakopiańskiej gastronomii, odwiedzić wiele ciekawych restauracji i stworzyć mini-przewodnik po wartych odwiedzenia miejscach. Jeśli jesteście ciekawi, zostańcie z nami!

Restauracja Zakopiańska

Nasz numer 1 w Zakopanem! Tradycyjna kuchnia regionalna w nowoczesnym wydaniu – czyli to co lubimy najbardziej :). Jedzenie było na najwyższym poziomie, przepyszne, karta krótka i zwięzła, a obsługa przemiła.. czego chcieć więcej! Oprócz tego, piękny tradycyjny wystrój z nowoczesnymi elementami, co również nie umknęło naszym oczom – trzeba przyznać, że można tam i dobrze zjeść i miło spędzić czas.

restauracja zakopiańska, jedzenie w zakopanem, restauracje w zakopanem
restauracja zakopiańska, jedzenie w zakopanem, restauracje w zakopanem

Bąkowo Zohylina Wyźno

Naszym zdaniem – świetna knajpka z niesamowitą atmosferą, jednak na pewno nie nastawiajcie się na niespotykane doznania smakowe z wyższej półki. Mimo wszystko, jedzenie na pewno będzie smaczne, poprawne i w cieszących oko porcjach, a bardziej góralskiej atmosfery pewnie nie zaznacie w żadnej innej restauracji, także polecamy! Szczególnie warto przyjść tu wieczorem, a od godziny 19.00, za niewielką opłatą (3 zł od osoby), możecie także posłuchać muzyki góralskiej na żywo!

bąkowo zohylina zakopane, jedzenie w zakopanem, restauracje w zakopanem
bąkowo zohylina zakopane, jedzenie w zakopanem, restauracje w zakopanem

Restauracja Kiyrnicka by Saguła

Tutaj mamy trochę mieszane odczucia – jeśli chodzi o jedzenie, było wyśmienite, na pewno jedne z lepszych dań (o ile nie najlepsze), jakie jedliśmy w Zakopanem, także z czystym sumieniem możemy polecić. Jednym problemem była atmosfera, a raczej jej brak – restauracja była przeogromna, jednak było w niej bardzo cicho, nie było w niej żywej duszy i niestety nie miała też w sobie nic góralskiego. Prawdopodobnie miało to być eleganckie miejsce, jednak wyszło jak wyszło i nie można powiedzieć, że było to najprzytulniejsze miejsce na świecie. Mimo tego, że byliśmy jedynymi gośćmi, to bardzo długo czekaliśmy zarówno na przystawki, jak i na dania główne. Jeżeli jednak zdecydujecie się tam wybrać, bardzo polecamy zielone pierogi z sarniną i bigos – pychota!

jedzenie w zakopanem, restauracje w zakopanem

Góralski Browar

Bardzo przyjemne miejsce położone bezpośrednio na Krupówkach, z fajną atmosferą, przesympatyczną obsługą oraz pięknymi widokami na góry. Jedzenie było smaczne, dania główne może nie powalające, ale za to przystawki nadrabiały. Myślę, że warto tu wpaść.

góralski browar, jedzenie w zakopanem, restauracje w zakopanem

Cristina Ristorante&Pizzeria

Właściwie przyjeżdżając do Zakopanego, stęsknieni za polskimi smakami, nie planowaliśmy odwiedzać włoskich restauracji, jednak Drukarnia Smaku Cristina, do której planowaliśmy się wybrać okazała się zamknięta – dlatego też, skuszeni dobrymi opiniami, postanowiliśmy odwiedzić bliźniaczą Cristina Ristorante&Pizzeria, znajdującą się w tym samym miejscu. Udało nam się spróbować pizzy, która jak najbardziej była smaczna i mogła pochwalić się bardzo dobrą jakością składników. Jeśli macie dosyć polskiego jedzenia, na pewno warto tu wtedy zajrzeć :).

cristina ristorante zakopane, jedzenie w zakopanem, restauracje w zakopanem

Tak jak wspomniałam wcześniej, na naszej restauracyjnej liście widniała jeszcze Drukarnia Smaku, ale także restauracja Marzanna oraz Góralska Tradycja – niestety wszystkie trzy, prawdopodobnie nie zdążyły się jeszcze otworzyć z powodu pandemii, dlatego nie udało nam się ich odwiedzić. Dajcie znać, czy mieliście okazję tam wpaść, a jeśli dopiero wybieracie się do Zakopanego, na pewno każda z tych trzech restauracji powinna być dobrym wyborem!

Jeśli chcielibyście wiedzieć gdzie warto zatrzymać się w Zakopanem, zapraszam do wpisu: Wyjątkowe miejsca w Zakopanem!

Follow:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *